CRNADAK: Čestitam narodu RS, počinje proces ozbiljnog ozdravljenja i čišćenja

Vrijeme:1 min, 18 sec

 

Zastupnik oporbenog PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak kaže da je danas najteži dan za SNSD koaliciju od proljeća 2026. godine. Stava je da će im svaki sljedeći dan biti još teži.

“Ovaj kolovoški ponedjeljak ostat će zabilježen kao dan koji ćemo dugo pamtiti. Samo u razmaku od nekoliko sati riješili smo se dva velika tereta, Milorada Dodika, na mjestu predsjednika Republike Srpske i Radovana Viškovića, kao premijera. Čestitam narodu Republike Srpske današnji dan, kojim počinje proces ozbiljnog ozdravljenja i čišćenja Republike Srpske od teških posljedica vladavine SNSD koalicije u posljednjih 20 godina”, naveo je Crnadak.

Mišljenja je da nema mjesta za radovanje i proslave.

“U narednim danima Republika Srpska je na jednom od svojih najvećih testova demokracije, kada treba prvo utvrditi tko je v.d. predsjednika Republike i tko će voditi konzultacije oko novog premijera. Nakon toga, vladajuća koalicija, ako je u stanju, treba izabrati novi ured pa da krenemo na prijevremene predsjedničke izbore. Svako drugo ponašanje, poput neprovođenja presuda Suda i odluka Središnjeg izbornog povjerenstva i nasilnog sprječavanje izbora, izravno je usmjereno protiv mira, stabilnosti i budućnosti naše djece”, poručuje Crnadak.

Dodaje kako u ovom trenutku svi moraju razmišljati o entitetskim institucijama.

“Današnji dan, u kojem je Dodik ostao bez mandata, Višković tek pod teškim, neljudskim pritiscima podnio ostavku, Stevandić ispostavio svoje nove uvjete, a nekoliko SNSD klanova vodi grčevitu borbu za mjesto premijera, najbolji je mogući dokaz da na izvanrednim izborima oporba treba pokazati hrabrost i odlučnost, da konačno preuzme kormilo u svoje ruke i povede Republiku Srpsku naprijed”, zaključuje Crnadak.

hms.ba / Hrvatsko nebo