
Chelsea osvojio Svjetsko klupsko nogometno prvenstvo, PSG razbijen već u prvom poluvremenu
Parižani su bili favoriti prije finala, ali to u prvom dijelu nisu opravdali, londonski sastav ih je izdominirao.
Nogometaši Chelseaja osvojili su Svjetsko klupsko nogometno prvenstvo svladavši u finalu u East Rutherfordu PSG s uvjerljivih 3:0. Junak je bio Cole Palmer koji je postigao dva pogotka (22′, 30′) te asistirao Joao Pedru za treći pogodak (43′).
Iako je PSG slovio kao favorit u ovom finalu, Englezi su ih potpuno nadigrali i već u prvom poluvremenu osigurali svjetski klupski naslov, prenosi HRT.
Chelsea je poveo 1-0 u 22. minuti. Akcija je krenula od Sancheza koji je ispucao dugačku loptu do Gusta koji je odradio fantastičan posao, prošao je Mendesa te ušao u kazneni prostor. Lopta je došla do Palmera koji je loptu namjestio na lijevu nogu i precizno pogodio u donji lijevi kut za vodstvo.
Palmer je do tog gola bio najbolji igrač utakmice. U 30. minuti, Chelsea je poveo s 2-0 opet upravo preko sjajnog Palmera. Najbolji igrač Chelseaja u ovoj utakmici prihvatio je sjajnu loptu u prostor od Colwilla, ušao u šesnaest metara i zabio na sličan način kao i kod prvog pogotka, lijevom nogom u donji lijevi kut. Golman Francuza Donnarumma je bio nemoćan.
U 43. minuti, nemilosrdni Engleti zabili su za 3-0. Bio je to potpuni raspad PSG-a , u samo 43 minute, plavci utrpao PSG-u tri gola. Palmer je fantastično je proigrao Joao Pedra koji nije imao težak posao opet svladati Gigija Donnarummu.
Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, za londonski klub to je drugi naslov svjetskog klupskog prvaka nakon 2021.
večernji.ba / Hrvatsko nebo