Vaterpolo, EP 2024.: Hrvatska domaćin, raspored i rezultati svih utakmica

Vrijeme:2 min, 16 sec

 

Europsko vaterpolsko prvenstvo održava se u Hrvatskoj od 4. do 16. siječnja.

Kao prva zemlja u povijesti, Hrvatska je drugi put u nizu domaćin Europskom prvenstvu u vaterpolu.

Prije nešto više od godinu dana, krajem ljeta 2022., vaterpolski Euro igrao se u Spaladium Areni u Splitu, gdje su Barakude otišle do kraja i osvojile zlato. Taj naslov prvaka Europe Hrvatska je trebala braniti u Izraelu, za domaćina europske smotre bio je izabran grad Netanya, ali zbog ratnih okolnosti u toj zemlji Europska organizacija vodenih sportova (LEN) morala je promptno reagirati i domaćinstvo je ponovno dodijeljeno Hrvatskoj.

Ovaj put za gradove domaćine izabrani su Dubrovnik, u kojem će Hrvatska igrati grupnu fazu, i Zagreb, u kojem će se igrati završnica i dijeliti medalje.

Izabranici Ivice Tucka smješteni su u skupinu A, a u njoj će im suparnici biti ŠpanjolskaFrancuska i Crna Gora.

Razlog zbog kojeg je grupa tako teška leži u promjeni formata natjecanja. I dalje je na EP-u prisutno 16 reprezentacija kao i dosad, ali LEN je odlučio podijeliti reprezentacije u dvije divizije, pri čemu ih je po osam u prvoj i drugoj.

Iz prve divizije po dvije najbolje iz svake skupine (A, B) osiguravaju izravni plasman u četvrtfinale, dok će treći i četvrti razigravati za mjesto u četvrtfinalu s prvim dvjema reprezentacijama iz skupina druge divizije (C, D).

Raspored i rezultati:

Skupina A (Dubrovnik)

1. kolo, 4. siječnja
17:45 Crna Gora – Francuska
20:15 Španjolska – Hrvatska

2. kolo, 6. siječnja
17:45 Crna Gora – Španjolska
20:15 Hrvatska – Francuska

3. kolo, 8. siječnja
17:45 Španjolska – Francuska
20:15 Crna Gora – Hrvatska

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina B (Zagreb)

1. kolo, 4. siječnja
17:00 Gruzija – Italija
19:00 Mađarska – Grčka

2. kolo, 6. siječnja
17:00 Gruzija – Mađarska
19:00 Grčka – Italija

3. kolo, 8. siječnja
17:00 Gruzija – Grčka
19:00 Mađarska – Italija

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina C (Dubrovnik)

1. kolo, 5. siječnja
17:00 Srbija – Izrael
19:00 Njemačka – Malta

2. kolo, 7. siječnja
17:00 Malta – Izrael
19:00 Srbija – Njemačka

3. kolo, 9. siječnja
17:00 Njemačka – Izrael
19:00 Srbija – Malta

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina D (Zagreb)

1. kolo, 5. siječnja
17:45 Slovačka – Slovenija
20:15 Nizozemska – Rumunjska

2. kolo, 7. siječnja
17:45 Rumunjska – Slovenija
20:15 Slovačka – Nizozemska

3. kolo, 9. siječnja
17:45 Slovačka – Rumunjska
20:15 Nizozmska – Slovenija

Tablice omogućuje Sofascore

Play-off

10. siječnja
18:30 A4 – C1
20:15 A3 – C2

11. siječnja
17:00 B4 – D1
19:00 B3 – D2

Četvrtfinale

12. siječnja
15:00
16:30
18:30
20:15

Polufinale

14. siječnja
16:30
20:15

Za treće mjesto

16. siječnja
18:30

Finale

16. siječnja
20:15

 

gol.hr / Hrvatsko nebo

Odgovori