PREMIJER LIGA BIH/Zrinjski preokretom do pobjede nad Željezničarom

Vrijeme:1 min, 4 sec

U posljednjem susretu 8. kola Premijer lige BiH Zrinjski je u Mostaru pobijedio Željezničar rezultatom 2:1.

U pokušaju da osvježi momčad nakon utakmice Konferencijske lige protiv Alkmaar prije tri dana, krenuo je trener domaćih Krunoslav Rendulić s četiri nova igrača u početnoj postavi.

Igralo se u prvom poluvremenu uglavnom na polovici Željezničara, ali gosti su prvi došli do gola. U 31. minuti Irfan Jašarević je pogodio glavom s desetak metara za 0:1.

Žestoko je pritisnuo Zrinjski nakon primljenog pogotka. Redale su se prigode pred golom Vedada Muftića, Tomislav Kiš pogodio je gredu, ali na odmor se otišlo s prednošću Željezničara.

Opsada Željezničarovog gola nastavila se i u drugom poluvremenu, a gosti su se uspješno branili sve do 78. minute kada je glavom za 1:1 pogodio Slobodan Jakovljević.

Do potpunog preokreta Zrinjski je došao u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je za konačnih 2:1 pogodio Petar Mišić.

Ranije u nedjelju Posušje je u gostima pobijedilo Zvijezdu rezultatom 2:0.

Na vrhu ljestvice je Široki Brijeg sa 16 bodova, Borac je drugi s 15, slijede Velež (14), Sarajevo (13), Posušje (12).

Zrinjski je sedmi s 9 bodova iz pet susreta, koliko ima i Željezničar s tim da je ekipa iz Sarajeva odigrala svih osam susreta.