Vrijeme:2 min, 28 sec

Hrvatski rukometaši odigrali su neriješeno, 29:29, u susretu prvog kola skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva protiv Japana.

Červarovi igrači teško su se nosili s Japancima, koji su vodili kroz cijelu utakmicu, čak i sa šest golova razlike, pa na kraju Hrvatska može biti i zadovoljna osvojenim bodom.

HRVATSKA – JAPAN 29:29

TIJEK UTAKMICE:

60′- Japanci su poveli 28:29!! Červar zove minutu odmora, u zadnjoj minuti napadamo za bod s igračem manje!!!Sedmerac ipak koristi Čupić pet sekundi prije kraja!!!

59′ – Sakai sad brani čisti zicer Ivanu Čupiću kod 28:28!!!!
58′ – isključen je sad Brozović jer je podmetnuo nogu suparničkom igraču.
57′ – Čupić je precizan sa sedam metara!
57′ – Horvat je izborio sedmerac i isključenje, ovo Hrvatska mora iskoristiti s ovako malo vremena do kraja!
57′- nikako zabiti kad trebamo povesti, sad lopta ispada Čupiću. Treća neiskorištena prilika Kauboja za preokret. Na drugoj strani nakon brze akcije gol Japana za novo vodstvo
56′ – Duvnjak za 27:27
55′ – očito krivo dosuđen sedmerac za Japan, no Tomakawa ne razmišlja o tome i svladao je Šunjića

54′ – Duvnjak promašuje, Tamakawa dovodi Japan u novo vodstvo, no Cindrić individalnom akciom precizan za 26:26.

53′ – nakon Červarove minute odmora Marić za 25:25

50′ – sad Duvnjak zabija za izjednačenje na 24:24

49′ – Motoki odmah nakon minute odmora zabija s krila,. Japanci ne posustaju

48′ – Cindrić asistira Iliji Brozoviću, koji s crte donosi izjednačenje

47′ – Cindrić sad lijepo pronalazi prolaz i pogađa za 22:23

46′ – Tokuda iz sedmerca zabija za 21:23, a Šarac je dobio dvije minute taman kad smo pomislili da ćemo napokon prestići Japance.
45′ – Pešić brani Doiju s krila i imamo napad za “minus jedan”, koji koristi Duvnjak!
44′ – bomba Duvnjaka za minus dva (20:22). Njegov prvi gol na utakmici.
35′- Pešić brani udarac Yoshina dok imamo igrača manje. Bolja je Hrvatska početkom nastavka, bolji je protok lopte.
31′ – počelo je drugo poluvrijeme
30′ – na poluvremenu Japan vodi 17:14, što je još i dobro s obzirom da je Hrvatska zaostajala i sa šest pogodaka. No Kauboji su se malo pribrali na kraju prvog dijela i smanjili su na ipak prihvatljivija tri gola minusa.

24′ – Martinović jedini igra hrabro, diže se na 10 metara i pogađa za 9:14
23′ – sve ide Japancima, sad Motoki s krila pogađa za 8:14
20′ – i s igračem manje Japan zabija iz kontre za 7:12
18′ – Mamić je izborio dvije minute isključenja Takana, prilika za Hrvatsku, no neprecizan je Cindrić
15′ – Nakon nekoliko lijepih dodavanja Martinovićev drugi gol za 4:7
13′ – Martinović prekida japanski niz, no slijedi brz odgovor na drugoj strani
11′ – 2:6, Japan vodi s četiri gola razlike i Červar je prisiljen na minutu odmora
10′ – Hrvatska teško hvata ritam i Japan vodi 2:4
6′ – pirueta Štrleka za izjednačenje na 2:2
1′ – Manuel Štrlek zabio je prvi gol za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu i Kauboji su poveli 1:0!

One thought on “VELIKO IZNENAĐENJE NA SP Hrvatska jedva izbjegla poraz protiv Japana, Kauboji stigli šest razlike za remi!