VIDEO Košarkaši Širokog po 10. put prvaci Bosne i Hercegovine

Vrijeme:53 sec

Košarkaši Širokog osvojili su deseti naslov prvaka Bosne i Hercegovine nakon što su  na svom parketu u odlučujućoj petoj utakmici finalne serije bili bolji od Sparsa 82:69 (16:18, 18:17, 26:12, 22:22).

U sjajnoj atmosferi pred 5 tisuća navijača koji su cijelu utakmicu bodrili mlade košarkaše Širokog, iskusniji Sparsi se nisu najbolje snašli pa je Široki uvjerljivo slavio.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završilo minimalnom prednošću gostiju (34:35) Široki je praktički utakmicu riješio u trećem periodu igre kojeg su domaći košarkaši dobili rezultatom 26:12.

Do sredine posljednje četvrtine košarkaši Danijela Jusupa podigli su prednost na +20, a do kraja susreta Sparsi su tek uspjeli donekle ublažiti poraz.

Pobjedom 3:2 u seriji Široki je došao do desetog naslova prvaka BiH, prvog nakon 2012. godine.

Mateo Drežnjak s 21 poenom i 6 asistencija predvodio je svoju momčad do pobjede. DJ Fenner u pobjedu je ugradio 18 poena, a Goran Filipović 10 poena i 10 asistencija.

Kod Sparsa Ibrahim Durmo i Slobodan Jovanović ubacili su po 13 poena.