Vlada raspisala lokalne izbore koji će se održati 18. svibnja

Vrijeme:54 sec

 

Vlada je raspisala lokalne izbore koji će se održati 18. svibnja. Kandidata je sve više, samo u Zagrebu za sada u gradonačelničku fotelju želi sjesti više od 10 kandidata.

A u Hrvatskoj je još 20 županija, u njima 127 gradova, te unatoč pokušajima da se broj općina smanji – i na ovim ih je izborima više od 400. Ukupno čak 576 jedinica lokalne i područne samouprave.

– Konzultirali smo više čelnika, svi su rekli da su svoje aktivnosti manje više završili. DIP je signalizirao da bi zbog tehničke pripreme bilo dobro da je to dan dva prije krajnjeg roka propisanog zakonom, rekao je premijer Andrej Plenković.

Utrku za lokalne izbore komentirao je potpredsjednik Vlade Oleg Butković te odgovorio na pitanje čeka li nas prljava kampanja.

– Nema tu nikakvih prljavih kampanja, život teče, vrijeme ide. Ne možemo u kontekstu izbora koji se često događaju, u godinu dana imate pet izbora, ne možete za vrijeme izbora ništa ne raditi, ja to uopće ne gledam u kontekstu izbora, rekao je Oleg Butković, potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture.

 

vijesti.hrt.hr/Hrvatsko nebo

Odgovori