Zrinjski priredio senzaciju pod Bijelim Brijegom, svladao prvaka Islanda sa 6:2

Vrijeme:2 min, 1 sec

Pred gotovo punim stadionom pod Bijelim Brijegom Zrinjski je prvaka Islanda Breidablika u prvoj utakmici 3. pretkola Europa lige svladao rezultatom 6:2., javlja Hrvatski Medijski Servis.

Tomislav Kiš je načeo mrežu Islanđana već u 2. minuti utakmice. Foto: HŠK Zrinjski

Golove za “Plemiće” postigli su: Kiš u 2. i 30. minuti, Malekinušić u 22. 40.  Bilbija u 33. i Ivančić u 54. te Ludviksson u 65. i 74. minuti i utakmice za Breidablik.

Zrinjski je na kraju prvog poluvremena vodio s visokih pet nula i potpuno dominirao utakmicom. Imao je 9 udaraca u okvir gola, a Islanđani niti jedan.

Pet nula za Plemiće nakon prvog poluvremena

Već na startu, u drugoj minuti utakmice Tomislav Kiš je načeo mrežu Islanđana. Matija Malekinušić pogodio je u 22. minuta za 2:0, a u 30. Kiš je ponovno bio strijelac za 3:0.

Novi problemi za Breidablik uslijedili su u 32. minuti kada je Viktor Karl Einarsson isključen zbog drugog žutog kartona.

Do odmora Zrinjski je postigao još dva gola. U 33. precizan je bio Nemanja Bilbija, u 40. ponovno je strijelac bio Malekinušić.

U drugom poluvremenu Ivančić je zabio za 6:0, a Ludviksson je s dva gola za goste smanjio razliku u pogodcima.

Prikaz drugog poluvremena

54. min. – GOOOL! Ivančić snažnim udarcem sa nekih 15 metara pogađa za vodstvo Zrinjskog od 6:0.

65. min.- GOOOL! Greška u obrani Zrinjskog, Ludviksson smanjuje vodstvo Zrinjskog na 6:1.

69. min.– Još jedna neopreznost pred golom Plemića. Marić ovaj put brani.

72. min.– Jakovljević je dugu loptu poslao u šesnaesterac za Marija Tičinovića, ali je igraču Zrinjskog pobjegla lopta u gol aut.

74. min.– GOOOL! Ludviksson ponovo zabija za Islanđane. 6:2 je za Zrinjski. Čini se kako su se Pemići prerano opustili.

82.min.– Na ubačaj iz kornera sjajno je šutirao Bilbija ali se lopta odbila od grede.

85.min.- Jukić ulazi u igru umjesto Ćužea.

86.min.– Presing Zrinjskog u finišu utakmice. Mišić puca s nekih 20 metara ali visoko preko gola.

87.min.– Čanađi s desne strane ubacuje prizemnu loptu, koja je lak plijen za golmana gostiju.

90. min.– Bilbija se u dva navrata našao sam pred golom Islanđana ali nije imao pravo rješenje da poveća vodstvo Zrinjskog. Još 4. minuta sudačke nadoknade do kraja utakmice.

93.min.– Bilbija je uputio dugu loptu prema Ivančiću, ali Plemići ponovo propuštaju sjajnu priliku za gol.

94. min.- KRAJ UTAKMICE.