Hrvatska je u finalu Lige nacija! Vatreni slavili u nevjerojatnoj utakmici za novu medalju!

Vrijeme:9 min, 23 sec

Hrvatska će igrati u finalu Lige nacija nakon pobjede protiv Nizozemske.

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Nizozemsku s 4:2 u polufinalu Lige nacija te će u nedjelju od 20:45 uz izravan prijenos na Novoj TV i gol.hr-u igrati protiv boljeg iz susreta Španjolska – Italija. To se polufinale igra u četvrtak također uz prijenos na Novoj TV.

Hrvatska je nakon tri medalje sa svjetskih prvenstava osigurala najmanje srebro, a u finalu će imati priliku doći do prvog trofeja!

Hrvatska je bila milimetrima blizu finala i pobjede unutar osnovnih 90 minuta. Nizozemska je povela u 34. minuti golom Donyella Malena. No, u nastavku su izabranici Zlatka Dalića zaigrali daleko bolje i postigli dva gola. Andrej Kramarić je u 55. izjednačio nakon što je pogodio s bijele točke, dok je Mario Pašalić u 73. minuti zabio za 2-1. Vodila je Hrvatska sve do 96. minute, ali je domaćin materijalizirao svoj pritisak u završnici.

Nakon što su u sudačkoj nadoknadi odlične šanse propustili Gakpo i Ake, u 96. minuti je igrač s klupe, Noa Lang, postigao pogodak za 2-2 i odlazak u produžetke.

Hrvatska je opet povela u 98. minuti kada je razorno, s 20 metara, pucao Bruno Petković i majstorski naciljao domaću mrežu za 3-2. Samo nekoliko minuta kasnije milimetri su dijelili Hrvatsku od 4-2, a umalo je autogol postigao De Jong.

Do kraja je Nizozemska igrala na sve ili ništa, ali je time otvarala Hrvatima ogroman prostor na drugoj strani. U 114. minuti je Mario Pašalić pogodio gredu, ali je zato 4-2 bilo samo dvije minute kasnije. Malacia je u svom šesnaestercu srušio Petkovića, a Luka Modrić je rutinski s bijele točke pogodio za 4-2. U tom trenutku povratka za domaću reprezentaciju više nije bilo.

U četvrtak, u Enschedeu s početkom u 20.45 sati, drugu polufinalnu utakmicu završnice Lige nacija igraju Španjolska i Italija. Nizozemska će u nedjelju, u 15 sati, s poraženim igrati utakmicu za treće mjesto.

Hrvatska u nedjelju, od 20.45 sati, u finalu čeka pobjednika dvoboja Španjolaca i Talijana.

Liga nacija, polufinale:

Nizozemska – Hrvatska 2-4 produžeci, 2-2 (Malen 34, Lang 90+6 / Kramarić 55-11m, Pašalić 73, Petković 98)

Hrvatska – Nizozemska 4:2

• 120+3Kraj u Rotterdamu! Još jednom smo pokazali srce prvaka i oporavili se od šoka i gola u posljednjoj minuti sudačke nadoknade regularnoj dijela
  • 119Barišić ulazi u igru umjesto maestra Luke.
  • 116GOOOOL! Modrić za 4:2, vratar u lijevu stranu, lopta u desnu!
  • 115Penal za Hrvatsku! Malacia je srušio Petkovića, penal čist ko suza.
  • 114Prilika za riješiti susret, klasično prebrojavanje pred golom, Brozović je dao za Pašalića koji pogađa gredu sa sedam metara…
  • 110Što smo sad preživjeli! Berwijn je silovito pucao iskosa s 10 metara, Livaković brani, odbija se lopta do Langa koji pogađa vanjski dio mreže s pet metara.
  • 108Fenomenalna lopta Modrića za Vlašića, Niksi je bio 1 na 1 s Bijlowom, nije najbolje pucao i propala je prilika za riješiti susret.
  • 106Malacia i De Roon ulaze u igru umjesto Akea i Gakpa.
  • 105+2Kraj prvog produžetka, vodimo 3:2 golom Petkovića!
  • 105+1Petković je bio u prilici da pobjegne iz kontre, ali nije bilo brzine u koraku našeg Metkovca.
  • 104Odlučili smo riješiti susret, Nizozemci su pali, prvo je Pašalić dobro pobjegao Van Dijku, ali zapleo se u zadnji trenutak pred Bijlowom, u nastavku akcije Brozović je silovito opalio na drugu stativu gdje je tražio Petkovića koji je ostao kratak za korak.
  • 102De Jong je zamalo ubacio loptu u svoju mrežu, Stanišić je povukao po desnom krilu, uputio oštar ubačaj po podu, veznjak Barcelone je uklizao i zamalo prevario Bijlowa.
  • 98GOOOOOOL! Kakva bomba Petkovićaaaa s 25 metara, neobranjivo u malu mrežicu!
  • 93Kakvo drsko povlačenje Koopmeinersa, srušio je našeg kapetana.
  • 91Krenuo je prvi produžetak.
  • Dalić radi izmjenu pred prvi produžetak. U igru ulazi Bruno Petković, a izlazi Josip Šutalo.
  • 90+8Kraj regularnog vremena u Rotterdamu.
  • 90+6GOL! 2:2. Lang zabija iz ogromne gužve nakon glavometa u našem kaznenom prostoru, lopta mu je sjela na nogu i iz prve zabija pokraj nemoćnog Livakovića.
  • 90+5Šutalo se iskusno žali na grčeve.
  • 90+5Korner za Nizozemce.
  • 90+3Livakovićuuuuu! Ponovno jedna reakcija, Ake je uspio doći do lopte iz ubačaja, Livaković nas spašava ponovno.
  • 90+2Igra se šest minuta sudačke nadoknade, Livaković ja dobio žuti karton zbog odugovlačenja.
  • 90+1Uh, opasna situacija, Gakpo je pucao s 10 metara iz gužve, bilo je jako, jako blizu, srećom je otišlo pokraj stative.
  • 90Kramarić izlazi iz igre, Erlić ulazi da zacementira prilaze golu.
  • 87Bacili su Nizozemci sve karte u napad, traže 197 cm visokog Weghorsta ubačajima, zasad se uspješno branimo.
  • 85Kovačić izlazi iz igre, Majer ulazi u igru.
  • 85Neočekivano se otvorio prostor za Vlašića, povukao je do ruba kaznenog prostora i opalio, nažalost nije bilo preciznosti
  • 81Ubačaj rukom Dumfriesa na Van Dijka, pucao je glavom stoper Liverpoola, lak je to posao bio za Livakovića.
  • 80Dumfries je poslao opasan ubačaj prema Weghorstu, Livaković boksa ispred nizozemskog napadača.
  • 79Stanišić i Vlašić u igru, Ivanušec i Juranović izlaze iz igre.
  • 78Silovito su navalili Nizozemci, ali stali smo u gusti blok i uspješno se branimo.
  • 75Bergwijn i Wijnaldum u igru umjesto Wieffera i Malena.
  • 73GOOOOL! Pašalić za 2:1!!! Ivanušec je fantastičnom asistencijom pronašao Pašalića koji pored trojice Nizozemaca mirno poentira pokraj Bijlowa.
  • 71Kakva šansa za Perišića, vanjskom je Modrić uposlio Perišića, ali Ivan prebacuje gol s pet metara.
  • 70Ubačaj Modrića Van Dijk šalje u korner.
  • 69Malen je ubacio na drugu stativu, Malen je pobjegao Juranoviću, došao do lopte, pucao u prvi kut, ali tu je bio Livaković.
  • 66Opasan nizak ubačaj Dumfriesa, Livaković je dobro ispratio centaršut i mirno odnio loptu.
  • 66Simons izlazi iz igre, ulazi Weghorst.
  • 64Žuti za Brozovića zbog oštrog starta nad Simonsom.
  • 63Potpuno smo preuzeli kontrolu nad utakmicu u drugom poluvremenu, zbili smo Nizozemce na svoju polovicu.
  • 60Poigravanje Nizozemaca u zadnjoj liniji, Luka je sjajno ispratio situaciju i zamalo ukrao loptu, zaradio je pljesak naših navijača.
  • 57Livaković je poslao lošu loptu prema sredini terena, Nizozemci su ukrali loptu na 25 metara od naših vrata, namjestili su udarac Wifferu, nije bio precizan s ruba kaznenog prostora.
  • 55GOOOL! Kramarić miran s 11 metara! Bijlow se bacio u svoju desnu stranu, Kramarić je mirno opalio po sredini i vraćamo se u susret.
  • 53Penal za Hrvatsku! Pao je Modrić u 16 metara, Gakpo ga je naivno povukao, a Luka je mudro osjetio ruke na sebi i pao.
  • 53Kakva požrtvovnost Juranovića! Dobio je tešku loptu na desno krilo, jedva ju je stigao, ostavio unutar granica terena, izbacio nizozemskog braniča i dobro centrirao, nikoga nije bilo na lopti.
  • 49Briljantna lopta Luke prema Kramariću, slomio je obrambenog igrača, izvukao se na desnu nogu, pucao u daljnji kut, ali otišla mu je malo lopta preko noge.
  • 48Prvi izlet naših na polovicu Oranja u drugom poluvremenu, Perišić se izvukao na lijevom krilu, pokušao centaršutom, ali nizozemski vratar na vrijeme izlazi i odnosi loptu.
  • 46Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 45+1Kraj prvih 45 minuta u Rotterdamu, odlaze Nizozemci s prednošću na predah, imali su nekoliko konkretnih situacija i bili su opasniji, nadamo se boljem drugom poluvremenu Vatrenih.
  • 45Kakvo poigravanje u zadnjem redu naše obrane, prvo su prelako Nizozemci izradili dobru situaciju za Malena, pucao je prema vratima, pravovremen je u bloku bio Perišić, ali nismo dobro iznijeli loptu i zakuhali si situaciju pred Livakovićem.
  • 39Kakav solo prodor Kovačića, nanizao je gotovo tri igrača, ušao sve do kaznenog prostora, tražio Kramarića na petercu, ali nikoga od naših tamo nije bilo.
  • 38De Jong je zaradio žuti karton nakon oštrog klizećeg starta nad Brozovićem na sredini terena.
  • 36Perišić je žestoko ušao u pritisak na vratara Nizozemske, zamalo je došao do lopte, ali laktom i ramenom je zahvatio njihovog golmana.
  • 34Gol! Nizozemci su došli u vodstvo, jednostavno su nas prebrojali, Wiffer je prosljedio loptu do Malena na 10 metara od Livakovića, nitko nije bio u bloku, jednostavno je pronašao drugi kut, Livaković je bio nemoćan.
  • 31Koopmeiners je dobio sjajnu dugu loptu Akea, Šutalo ga je probao ispratiti, došao je na 14 metara od Livakovića, silovito je pucao, lopta je otišla preko grede.
  • 30Novi korner za naše, Perišić ga je mudro izborio uz pritisak na zadnju liniju.
  • 28Nasrnuli smo na Nizozemce, Juranović je bio sam na rubu kaznenog prostora, tražio ubačaj na drugu stativu, odlazi od bloka u aut.
  • 24Pokušaj Pašalića škaricama neslavno je prošao, a najdeblji kraj izvukao je Ake kojeg je naš reprezentativac zahvatio kopačkom po glavi.
  • 23Fenomenalan solo prodor Kramarića, Dumfries je poletio u prazno, namjestio se Krama na desnu nogu, ali blokira nizozemski bek.
  • 21Srećom po nas Malen je probio desno krilo, ali poslao je totalno neupotrebljiv centaršut.
  • 18Prva dobra reakcija Livakovića, Simons je pokušao iznenaditi našeg vratara iz teškog kuta s 10 metara, lak posao za Dominika.
  • 17Kovačiću žuti karton zbog nenamjernog prekršaja nad Wifferom na sredini terena.
  • 16Gakpo je pratio dugu loptu iza naše zadnje linije, ali Livaković na vrijeme izlazi s crte i odnosi loptu.
  • 15Iznenada se otvorio širok prostor za Perišića na krilu, ušao je u kazneni prostor, pokušao slomiti Dumfriesa, samo korner na kraju.
  • 14Nezgodan udarac laktom Simonsa u lice Juranovića, ostao je ležati na travnjaku naš reprezentativac, sudac se ne odlučuje za žuti karton zasad.
  • 10Opasna situacija u našem 16-ercu, Dumfries je ubacio daleko iz auta, Simons je došao do odbijanca, pokušao je pucati, Juranović je na mjestu i otklanja opasnost.
  • 9Nizozemci su nas zamalo iznenadili na širokom prostoru, Malen je povukao loptu, tražio Gakpa na drugoj stativi, ali Šutao izbacuje u korner.
  • 7Vatreni su krenuli odlično u susret, sakrili su loptu Nizozemcima, nismo opasnije došli do kaznenog prostora Oranja, ali imamo inicijativu.
  • 3Probali smo kombinacijom iz kornera, Modrić je dao za Kovačića koji bježi Gakpu iza leđa, ali napadač Liverpoola je uspješno zagradio loptu.
  • 2Oštar prekršaj Van Dijka nad Kramarićem, zaista neoprezno, cijeli stadion je zviždao nizozemskom stoperu, prošao je samo s opomenom.
  • 1Kreće utakmica u Rotterdamu, sretno Vatreni!
  • Izlaze naši na teren prevođeni kapetanom Lukom Modrićem.
  • Hrvati su preplavili De Kuip, sve je spremno za početak susreta u Rotterdamu.
  • Nizozemski izbornik Ronald Koeman postavio je sastav s čak četiri igrača iz domaće lige, a iznenađenje su Geertruida na stoperu te Wieffer u veznom redu, kao i Ake, tek pristigao nakon slavlja zbog osvojene Lige prvaka.
  • Kao što se najavljivalo posljednjih dana, Dalić je u početni sastav postavio iskusnog Domagoja Vidu, umjesto prvobitno očekivanog Martina Erlića. Ivan Perišić igrat će na lijevom boku, kao u utakmica za svjetsku broncu, dok će ispred njega biti Luka Ivanušec.
  • Nizozemska: Bijlow – Dumfries, Geertruida, Van Dijk, Ake – de Jong, Koopmeiners, Wieffer – Simons, Gakpo, Malen
  • Hrvatska: Livaković – Juranović, Šutalo, Vida, Perišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Ivanušec
  • Glavni sudac današnje utakmice je Mađar Istvan Kovacs, dok su mu pomoćnici iz Rumunjske, radi se o Vasileu Florinu Marinescuu i Ovidiu Arteneu.
  • Depay nije danas u konkurenciji za dvoboj s Vatrenima, Malen, Simons i Gakpo biti će glavne uzdanice Koemana.
  • Prema najavama Ivanušec bi trebao uskočiti na lijevo krilo, dok bi Perišić bio prekomandiran na lijevog beka. Izbornik Dalić je pozvao Diona Drenu Belju umjesto Gvardiola, a mladi Vinkovčanin nada se prvim minutama u kockastom dresu.
  • Vatreni su ostali bez Joška Gvardiola zbog ozljede trbušnog zida, Dalić će vjerojatno u prvih 11 instalirati Vidu koji ima sjajnu sezonu iza sebe.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija večeras u 20:45 kreće u pohod na Ligu nacija, prvi protivnik je domaćin, Nizozemska, koja je prema kladionicama favorit.