Liga nacija 2023 / Hrvatska traži finale, raspored utakmica

Vrijeme:1 min, 20 sec

Hrvatska igra na Final Fouru, Liga nacija stigla je do same završnice, a prijenos donosi Nova TV.

U lipnju će Liga nacija dobiti novog prvaka. Hrvatska ima priliku osvojiti naslov na završnom turniru, svojevrsnom Final Fouru koji se od 14. do 18. lipnja održava u Nizozemskoj. Prijenose svih četiriju utakmica moći ćete pratiti na Novoj TV i gol.hr-u.

Na završnici Lige nacija, službeno UEFA Nations League Finals, za naslov će se boriti četiri prvoplasirane reprezentacije iz skupina A grupe Lige nacija.

Hrvatska i Nizozemska otvaraju turnir

U prvom polufinalu, koje je na rasporedu 14. lipnja od 20:45 u Rotterdamu, sastaju se Hrvatska i Nizozemska.

Vatreni će imati težak zadatak protiv domaćina pred krcatim De Kuipom, ali Luka Modrić i društvo sanjaju to finale i mogući naslov kojim bi se najveći hrvatski nogometaš u povijesti vjerojatno oprostio od svetog dresa.

Vatreni su odradili fenomenalnu 2022. godinu. Nakon što su osvojili prvo mjesto u skupini s Francuskom, Danskom i Austrijom, na Svjetskom prvenstvu još su jednom potvrdili klasu osvojivši broncu, drugu uzastopnu medalju na svjetskim prvenstvima.

U drugom polufinalu dan kasnije (15. lipnja) igraju Španjolska – Italija od 20:45 u Enschedeu.

U nedjelju ćemo imati dvostruki program. Prije velikog finala u Rotterdamu poraženi iz polufinala igraju za treće mjesto u Enchedeu već od 15 sati, a u 20:45 na rasporedu je bitka za prvaka Lige nacija.