Hrvatska i Danska remizirale u infarktnoj završnici! Dvojbene sudačke odluke u korist Danske (32:32)

Vrijeme:5 min, 16 sec

DANSKA
32-32
HRVATSKA
60′

Kraj! 32:32, remi Hrvatske i Danske u infarktnoj završnici.

60′

Danski izbornik 12 sekundi prije kraja zove time-out. Kakva završnica…

60′

Karačiiiiiiiiiić! 32:32!

58′

Sedam metara za Dansku. Hansen je zabio.

57′

Goool! Marin Šipić za 31:31!

56′

Danska opet vodi. Tražili smo probijanje Pytlicka, ali ga nismo dobili. Horvat zove time-out.

55′

Opet poravnanje, šteta. Jakobsen za 30:30.

55′

Šaraaac! Gol za novo vodstvo!

54′

Šipić je izbio sam pred vratara i to je sada 29:28 za Hrvatsku. Ali, prolaze i Danci, za 29:29.

53′

Danska je iskoristila taktiku sedam na šest i Pytlick nam je po osmi put zabio.

53′

Šipiiiiić! 28:27!

– U boj, u boj – čuje se iz dvorane.

52′

Šunjić opet brani! Kakva utakmica!

51′

Imali smo veliki zicer, a prvu obranu na utakmici onda je upisao rezervni danski vratar Moller. Šteta.

51′

P. Hansen s desnog krila izjednačava rezultat.

50′

Šteta što nismo iskoristili situaciju s igračem manje i došli u vodstvo. Ali, Danci gube loptu, a Martinović je precizan! Idemo!

48′

Šunjić dvaput brani! Dobio je udarac u lice i to su dvije minute za Saugstrupa.

48′

Golman Danske stao je na crtu, ali Glavaš je nezaustavljiv. Kakav egal, 26:26.

47′

Zbog krive izmjene naših, nove dvije minute. Dobro je da nam se ipak sada vraća jedan igrač.

46′

Martinović nas vraća, 25:25!

45′

Izgaramo u želji, Šarca je lopta pogodila u nogu i otišao je na klupu na dvije minute. Imamo dva igrača manje, k tome je Hansen zabio.

44′

Suci tradicionalno svaki na svoju stranu, jedan kaže da je lopta za nas, drugi da smo skrivili sedmerac. Naravno, Danska je u konačnici dobila sedmerac.

43′

Ne damo se, Glavaš je na sedam od sedam!

43′

Karačić je zabio i legao zbog sudara, ali suci nisu zaustavili igru. Danska je iskoristila igrača više i zabila.

42′

Danska vodi, 22:21. Hansen je pogodio sa sedam metara pa Hrvoje Horvat pozvao time-out.

40′

Hrvatska može i s igračem manje. Glavaš je pokazao koliko je samopouzdan kada puca sedmerce, naciljao je mrežu. Pytlick, međutim, odgovara pogotkom.

38′

Musa je isključen na dvije minute jer je protivničkog igrača povlačio za dres. Jakobsen s lijevog krila zabija.

37′

Odličan potez i solo akcija Martinovića. Riskantno je išao jedan na jedan i prošao.

38′

Glavaš je zabio, ponovno imamo minimalnu prednost.

37′

Odlično, izborili smo sedmerac i dvije minute Mensaha.

34′

Danska nam zabija, a potom Landin brani. Protivnička ekipa postigla je kasnije novi gol. Španjolski suci ponovno se ne slažu, odišu nesigurnošću.

32′

Šipić je novim golom postao naš prvi strijelac, šest je zabio ukupno. Uzeli smo loptu i imamo novi napad. Nažalost, prekršaj u napadu.

31′

Pytlick je uzvratio s druge strane za trenutno 17:16 naših.

31′

Krenuli smo u drugo poluvrijeme, u koje ulazimo s igračem manje. Šipić je zabio kroz noge danskom vrataru. Njegov peti zgoditak.

30′

Dvije minute za Glavaša. Dvojbena situacija, jedan sudac pokazao je na sedam metara, drugi ne. Ipak sedmerac – Hansen je zabio za 16:15 i s tim rezultatom idemo na poluvrijeme.

30′

Cindrić je definitivno igrač prvog poluvremena! Stigao je do svog petog pogotka.

28′

Naš najbolji strijelac na turniru Igor Karačić zabio je svoj prvi gol, ali s druge strane odgovara Danska.

28′

Šteta što nismo izdržali do kraja napada, bili smo blizu da se obranimo. Saugstrup je strijelac.

27′

Malo sreće sada za Kauboje. Obranio nam je Landin, ali nam se lopta odbila i Glavaš je zabio.

27′

Primili smo pogodak kojim su Danci došli na gol zaostatka. Horvat je odlučio pozvati time-out.

25′

Gidsel, koji nam stvara dosta problema, prvi je strijelac uz Pytlika. Ima 3/3, uz pogodak koji je upravo postigao.

24′

Drugi gol Mikkela Hansela. Iz sedmerca preko ruke siguran je za 13:10.

22′

Gidsel je zabio, isplatio im se čovjek više u napadu, s obzirom na to da su igrali bez vratara. Ali, zabijamo i mi – Jelinić za ponovih +4.

22′

Nikolaj Jacobsen pozvao je time-out. Ne može biti zadovoljan rezultatom, dok mi s druge strane možemo biti prezadovoljni zasad.

20′

Danska je vratara poslala na klupu kako bi u napadu imala igrača više, ali su izgubili lotpu i pokušali smo zabiti na prazan gol. Pytlick nije zaustavio šut, ušao je u golmanski prostor i zaradio isključenje. A mi smo zabili, Glavaš je precizan.

19′

Stvorili smo višak i vodimo s tri razlike! To je ono čemu smo se nadali. 11:8.

18′

Kako sada igramo! Šipić i Glavaš odveli su nas na 10:8 i oteli novu loptu. M. Landin je isključen nakon pokušaja da zaustavi napad.

14′

Kako se Šipić sada okrenuo pod prekršajem i ponovno poslao loptu i mrežu. Nisu ga uspjeli zadržati, opet vodimo. Hrvatska je opet kompletna.

13′

Šipić je zabio iako nam nedostaje čovjek na terenu. Vrlo važan pogodak. S druge strane, međutim, gol smo i primili. Gidselov prvi.

12′

J. Hansen zabio je s krila i Danska je tako iskoristila dva igrača više na terenu. Jedan nam se sada vratio.

12′

Pokušali smo odigrati akciju bez vratara, ali završila je bez pogotka. A onda – novo isključenje. Duvnjak je srušio Gidsela te zaradio ‘hlađenje’.

10′

Već su Danci tražili isključenje za Musu. Prvi put se španjolski suci nisu oglasili, a sada su ga poslali na klupu.

9′

Opet smo na dva gola prednosti. Šarac je strijelac.

8′

Ovu situaciju smo već vidjeli. Naš pasiv, Cindrić uzima loptu, visoko skače i pogađa iz nezhavalne situacije. Najbolji igrač Hrvatske na terenu.

8′

Landin je upisao svoju prvu obranu na utakmici, Martinović nije našao put do mreže. Mlađi brat Landin potom Dance vraća iz rezultatskog zaostatka, 4:4.

6′

Glavaš je realizirao naš sedmerac nakon što ga je izborio Šarac, dobar ulazak naših.

5′

Gol za golom sada. Hansen pogađa, a i Cindrić je precizan s druge strane. Obranili smo se i imamo priliku otići +2.

3′

Evo i prvog promašaja na utakmici – Mikkel Hansen nije iskoristio akciju. Cindra već zabija po drugi put, imamo vodstvo.

2′

Bio nam je označen pasiv, ali i mi smo zabili svoj prvi gol. Cindrić je visoko skočio i opalio, ušlo je u mrežu.