Slovenija porazila Hrvatsku u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Vrijeme:1 min, 9 sec

Kroz kvalifikacijski ciklus hrvatska reprezentacija večeras je krenula u bitku za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Vatrene očekuju čak tri kvalifikacijske utakmice u svega sedam dana, no raspored je donio lakše protivnike.

Najteži ispit Hrvatska ima na startu ovog miniciklusa. Večeras su Vatreni igrali protiv Slovenije i poraženi su 1:0.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu. U 10. minuti Vlašić je prošao pored cijele obrane Slovenije, pucao je sa strane i pogodio stativu.

Gotovo iz prvog udarca Slovenci zabijaju. Lovrić je dugo ciljao, nitko mu nije ozbiljnije izašao u blok i lopta završava od Brozovića u mreži Hrvatske u 15. minuti.

Hrvatska je nakon primljenog gola preuzela inicijativu na terenu uz par izglednih situacija za postizanje gola.

Na odmor se otišlo se minimalnom prednosti Slovenije koja je gol postigla iz jedinog udarca.

Hrvatska i početkom drugog dijela ima posjed lopte i laganu inicijativu.

Slovenija je zadržala prednost i na kraju minimalno slavila.

Nakon Slovenije, Hrvatska dočekuju Cipar u subotu te Maltu sljedećeg utorka, oba puta na riječkoj Rujevici. Bit će to dobra priprema za Euro koji nas čeka u lipnju.

U skupini su još Rusija i Slovačka, a samo prvo mjesto izravno vodi u Katar. Jasno je bi svih devet bodova iz prve tri utakmice bio idealan start, no izbornik Dalić je naglasio kako i sedam bodova nije loš početak.