“Hat-trick” Marija Pašalića

Vrijeme:1 min, 11 sec

Nogometaši Atalante slavili su jučer u 33. kolu talijanske Serie A kod kuće protiv Brescije sa 6-2, a tri je zgoditka zabio hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Bio je to njegov prvi “hat-trick” u karijeri. Pašalić je postigao prvi gol na utakmici već u 2. minuti, a u 56. minuti je zabio i po drugi puta na dodavanje Malinovskog. Samo dvije minute kasnije Pašalić dolazi do “hat-tricka” i ukupno devet golova za momčad iz Bergama ove sezone.

Hrvatski reprezentativac bio je igrač utakmice, a to i potvrđuju sve brojke. Imao je 90 posto uspješnosti dodavanja, 27 dodavanja u posljednjoj trećini, šest oduzetih lopti, tri udarca – tri gola te dvije stvorene šanse.

Nevjerojatno efikasna Atalanta tako nastavlja rušiti rekorde efikasnosti. Samo su tri momčadi u povijesti Serie A imale više golova na kontu nakon 33. kola. Atalanta je trenutačno na brojci od 93, a više su imali samo, prije više od 70 godina, Torino (1947/1948) – 105, AC Milan (1949/1950) – 103 i AC Milan (1950/1951) – 101. U bližoj budućnosti, odnosno u posljednjih 60 godina, samo je jedna momčad u sezoni zabila minimalno 93 golova. Napravio je to Napoli u sezoni 2016/2017 (94 gola nakon 38 kola).

Atalanta se ovom pobjedom probila na drugo mjesto sa 70 bodova, šest manje od lidera Juventusa, te dva više od Intera i Lazija.