Rebić ponovno potvrdio odličnu formu

Vrijeme:2 min, 11 sec

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je strijelac za Milan koji je u susretu 30. kola talijanskog prvenstva iznenađujuće kao gost svladao drugoplasirani Lazio s visokih 3:0 (2:0).

Rebić, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Milan umjesto Zlatana Ibrahimovića, postigao je treći pogodak svoje momčadi u 59. minuti. Njega je odlično u domaćem kaznenom prostoru proigrao Bonaventura, a naš je napadač potom rutinski sa 10-ak metara svladao Strakoshu. Bio je to deveti pogodak Rebića u Serie A ove sezone.

Milan je poveo sretnim pogotkom Calhanoglua u 23. minuti, njegov udarac izvan kaznenog prostora pogodio je Parola, promijenio smjer i lopta je postala nedohvatljiva za Strakoshu, a na 2:0 povisio je Ibrahimović iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Radua u 34. minuti.

Ovom pobjedom Milan je skočio na šesto mjesto ljestvice sa 46 bodova, dva manje od pete Rome, a jednim više od sedmog Napolija, dok je drugi Lazio dodatno izgubio korak s vodećim Juventusom i praktički se oprostio od borbe za naslov prvaka, jer je “Stara dama” ranije danas bila uvjerljiva protiv Torina u gradskom derbiju, uz rekorde Ronalda i Buffona.

REZULTATI 30. KOLA,
Subota:
Juventus – Torino 4-1 (Dybala 3, Cuadrado 29, C. Ronaldo 61, Djidji 87-ag / Belotti 45+6-11m)
Sassuolo – Lecce 4-2 (Caputo 5, Berardi 63-11m, Boga 78, Muldur 83 / Lucioni 27, Mancosu 67-11m)
Lazio – Milan 0-3 (Calhanoglu 23, Ibrahimović 34-11m, Rebić 59)