Kauboji melju:Hrvatska pobjedom protiv domaćina krenula po polufinale Eura!

Vrijeme:4 min, 33 sec

Hrvatska je u prvoj utakmici drugog kruga slavila protiv Austrije.

U četvrtom nastupu na Europskom prvenstvu Hrvatska je ostvarila četvrtu pobjedu. Na startu drugog kruga naši su rukometaši u Beču pobijedili domaćina Austriju s 27:23 čime su se izjednačili na ljestvici sa Španjolskom koja također ima četiri boda nakon pobjede protiv Češke.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu protiv Njemačke (20:30), a pobjeda nam vrlo vjerojatno donosi polufinale. Nakon toga Kauboje u ponedjeljak očekuje Češka protiv koje su naši rukometaši veliki favoriti, te na kraju derbi skupine sa Španjolskom u srijedu. Prve dvije reprezentacije u skupini idu u polufinale.

Obrana slomila Austrijance u prvom dijelu

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance za čak devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri do pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin Šego.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

HRVATSKA – AUSTRIJA 27:23

Luka Stepančić je službeno proglašen igračem utakmice.
  • 60Gotovo je, Hrvatska je otvorila drugi krug pobjedom protiv domaćina!
  • 59Karačić je zabio za +5, ako je i bilo dvojbe oko pobjednika, sada je sve jasno!
  • 58Hrvatska će praktički do kraja igrati s igračem manje. Odmah je to golom iskoristio Santos.
  • 58Austrija je zabila, pa je Eichberger opet obranio sedmerac, ovoga puta Cindriću. Srećom, Austrijanci su prosuli novu loptu.
  • 55Duvnjak je presjekao loptu, to je njegov potez! Zabio je u praznu mrežu za +6.
  • 54Dobra obrana Hrvatske, Austrijanci su bacili loptu u bunar. Šipić je na drugoj strani zabio s crte za povratak na +5!
  • 52Austrijanci su stigli na -4.
  • 51Eichberger je sada zaustavio sedmerac Horvata.
  • 50Boris Živković je zabio za -5.
  • 49Horvat je šmekerski prebacio Bauera iz sedmerca.
  • 49Probili su Austrijanci nekako Šegu i smanjili na -5.
  • 45Šego je obranio tri uzastopna pokušaja!
  • 45Četvrti gol Duvnjaka iz isto toliko pokušaja!
  • 44Weber je realizirao sedmerac.
  • 43Šego se ukazao! Obranio je lagan šut Austriji! Cindrić je na drugoj strani zabio svoj peti gol za +6!
  • 42Zabio je Stepančić!
  • 42Igrača više ima Hrvatska, evo prilike za odvajanje.
  • 41Festival golova u nastavku, Horvat je zabio, odmah vraća Zeiner.
  • 40Mandić je sam na krilu, na drugoj strani Božović zabija uz dosta sreće.
  • 39Austrijanci su napokon izgubili jednu loptu, ali Hrvati su uzvratili istom mjerom. Kontra i gol za -4 Austrije.
  • 38Srećom raspucani su i Kauboji, Duvnjak je zabio.
  • 38Opet nema obrane, Bilyk je zabio izvana.
  • 37Fantastičan gol Mandića u stilu Mirze Džombe! Kakav suhi list je to bio…
  • 37Zeiner se provukao i zavukao loptu u bliži kut.
  • 35Stepančić je pogodio težak šut, bilo bi dobro nešto obraniti.
  • 34Austrijanci su realizirali napad bez vratara, Weber je opet zabio. Ašanin je u igri, dugo nismo vidjeli Šeginu obranu.
  • 33Posch je zabio s crte, igra se gol za gol na početku nastavka.
  • 32Novo isključenje za Austriju, Horvat je zabio iz sedmerca.
  • 32Božović je uzvratio.
  • 31Stepančić je zabio za sjajno otvaranje drugog poluvremena.
  • 31Počeo je nastavak!
  • 30Gotovo je prvo poluvrijeme! Monstruozna obrana Hrvatske, Austrijanci nemaju puno rješenja u napadu, rezultat je ugodna prednost nakon prvih 30 minuta.
  • 30Fantastičan prolaz Cindrića i gol u zadnjoj sekundi za +5 na poluvremenu!
  • 29Zeiner je zabio, pronašla je Autrija ritam u napadu.
  • 28Bilyk se raspucao, zabio je dva zaredom, ali pojavio se i Stepančić i vratio na +5!
  • 26Zabili su Austrijanci nakon otprilike šest minuta, ali Cindrić je odmah uzvratio!
  • 25Lino Červar je pozvao minutu odmora.
  • 22Horvat je opet realizirao sedmerac, već je +5!
  • 20Hrvatska ima igrača više i sedmerac koji je realizirao Horvat!
  • 19Evo opet Webera s krila.
  • 18Duvnjak je prošao i zabio!
  • 17Eichberger je noćna mora za hrvatske pivote danas, nakon Marića, obranio je zicer i Šipiću.
  • 16Austrija nema ideje, izbornik Aleš Pajovič zove time-out.
  • 15Cindrić je zabio izvana za +3!
  • 14Upisao se i Igor Karačić u strijelce, Hrvatska ima +2 drugi put u utakmici.
  • 12Majstorska asistencija Duvnjaka i gol Horvata s krila. Hrvatska opet vodi!
  • 11Odlična akcija, Mandić je ostao sam na krilu i izjednačio.
  • 10Eichberger je obranio zicer nakon što su Austrijanci poklonili jednu loptu Hrvatskoj.
  • 9Weber je zabio treći gol zaredom, bio je precizan iz sedmerca.
  • 8Greda je zaustavila Stepančića, Weber je prvi u kontri, izjednačio je rezultat.
  • 7Weber je sada ipak nadmudrio Šegu s krila.
  • 7Šego je obranio, Cindrić je brzo realizirao brzi napad za +2.