EURO U VATERPOLU/Sudar dva različita svijeta: Hrvati potopili Njemačku na otvaranju Eura

Vrijeme:1 min, 3 sec

Hrvatska vaterpolo reprezentacija na najbolji je mogući način otvorila Europsko prvenstvo koje se igra u Budimpešti. Barakude su u skupini A potopili nemoćnu Njemačku sa 17:9.

Nisu izabranici Ivice Tucka najbolje ušli u susret te je prvu četvrtinu Njemačka pobijedila s 1:2. No, u drugoj stvari dolaze na svoje, Hrvati preokreću rezultat i na odmor odlaze s prednošću od 7:4. Kako ne bi bilo nikakvih dilema oko pobjednika, Barakude su dokazale u trećoj dionici kada su razbili Njemačku i otišli na 13:5.

Zadnja četvrtina je bilo samo odrađivanje posla te je na kraju završilo uvjerljivih 17:9.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Lovre Miloš s tri gola, dok su Ante Vukičević, Andro Bušlje, Loren Fatović, Luka Bukić i Josip Vrlić zabili po dva gola. Sjajan je na golu bio i Marko Bijač koji je skupio 10 obrana.

Kod Nijemaca najefikasniji su bili Marin Restović s tri, te Ben Reibel i Maurice Juengling s po dva gola.

U drugom susretu skupine A također nije bilo iznenađenja jer je Crna Gora lagano svladala Slovačku s 15:4.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra upravo protiv Crne Gore 16. siječnja u četvrtak, a taj susret će ujedno biti i derbi koji će odlučiti pobjednika skupine.