Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio srebrnu medalju u Šangaju

Vrijeme:58 sec
Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 84 kg na turniru Svjetske karate lige u Šangaju. Na taj način se aktualni svjetski prvak i osvajač srebra i bronce s Europskih prvenstava sasvim približio nastupu na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.

Kvesić je na natjecanju u Kini bio slobodan u prvom kolu. Uslijedile su pobjede nad Tajvancem Wu Chun-Weijem 4:3, Egipćaninom Mohamedom Ramadanom 3:2 i Irancem Mahdijem Khodabakhshijem 3:1, a u polufinalu hrvatski je reprezentativac bio bolji i od još jednog iranskog natjecatelja Zabiollaha Poorshaba sa 6:3, piše Hrt.hr

U vrlo neizvjesnom finalnom dvoboju na kraju je slavio Turčin Ugur Aktas sa 4:3.

Anđelo Kvesić u teškoj kategoriji natjecanje je završio u četvrtfinalu. Sudačkim preglasavanjem eliminirao ga je Nijemac Jonathan Horne nakon što u borbi nije bilo bodova.

Druga borba bila je završna za Ivana Martinca i Enesa Garibovića (-75 kg) i Anu Lenard (-61 kg), u prvom kolu ispala je Jelena Pehar (-50 kg), a u katama nastupila je i Vlatka Kiuk.

Na turniru Svjetske lige u Šangaju sudjelovalo je ukupno 543 seniora iz 76 zemalja.