Ivan Dodig i Mate Pavić u finalu parova ATP turniru u Chengduu

Vrijeme:54 sec

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Ivan Dodig i Mate Pavić plasirali su se u finale parova na ATP turniru tenisača u Chengduu nakon što su u polufinalu pobijedili Meksikanca Santiaga Gonzaleza i Pakistanca Aisama-ul-Haqa Qureshija sa 5:7, 6:4, 10:8.

Dodig i Pavić su prvom setu gubili 1:4 uz jedan izgubljeni servis, no uspjeli su se vratiti izjednačivši na 4:4. Međutim, kod rezultata 5:6 još jednom su izgubili servis, a time i set. U drugom setu načinili su rani break pri rezultatu 1:1, potom poveli sa 3:1 i obranili prednost do kraja seta.

U odlučujućem, trećemtie-breakusetu koji se igra do 10 bodova, Gonzalez i Qureshi su poveli s 5:0, a imali su i vodstvo 6:2, no hrvatski tenisači su velikim preokretom stigli do rezultata 8:8, a potom dobili iduća dva poena za pobjedu i plasman u finale.

Suparnici Dodiga i Pavića u finalu bit će pobjednici između susreta Amerikanca Austina Krajiceka i Indica Jeevana Nedunchezhiyana, te Argentinca Guida Pelle i Portugalca Joao Souse.